Mezes fogyás
Tartalom
Az ember által ősidők óta gyűjtött, eleinte csak csemegeként, majd gyógyászati célokra is használt csodaszer több mint 70 féle gyógy- és fiziológiai hatással bír.
Számos fontos ásványi anyagot és vitamint tartalmaz, többek között B1- B2- B5- B6- C- és K-vitamint, niacint, folsavat, vasat, cinket, mangánt, káliumot, kalciumot és magnéziumot.
Az aranyló csemege nagyon jó hatással van az emésztésre, megszünteti a hurutos megbetegedéseket és a hasfájást is. Diétás étrendedbe többek között a finomított cukrok és az édesítőszerek egészségesebb alternatívájaként illesztheted be.
Ezért egészséges a méz A méz ásványi anyagainak köszönhetően megelőzi az elhízást, illetve kutatások szerint a zsírégetésben is komoly szerepe van.
Ha teába téve vagy önmagában megeszel két kanál mézet lefekvés előtt, amellett, hogy segít jól aludni, beindítja a májműködést, ezzel pedig felgyorsítja a zsírégetést és a méregtelenítést. Ha a reggeledet is mézzel kezded - például mézes limonádé formájában - felgyorsíthatod az anyagcserédet, és a cellulitisz leküzdéséért is sokat teszel.
Bár a méz glikémiás indexe csaknem olyan magas, mint a cukoré, mivel előbbi értékesebb és könnyebben lebontható táplálék, mezes fogyás illeszkedik a diétás étrendbe.
Fogyasztását azért ne vidd mezes fogyás, de a mesterséges - anyagcsere-lassító hatású - édesítőszerek helyett nyugodtan használd. Fontos tudnod!
Ha cukorbetegségben, pajzsmirigy-túlműködésben vagy gyomorsavtúltengésben szenvedsz, illetve allergiás vagy, a méz ellenjavallt, nhs fogyás bmi fontos, hogy konzultálj orvosoddal vagy dietetikus szakemberrel.